Bestsellery
Produkt dnia
ACUVUE® OASYS™  for Astigmatism
ACUVUE® OASYS™ for Astigmatism
86,90 zł
opakowanie
 ACUVUE OASYS  BC 8.4
ACUVUE OASYS BC 8.4
69,90 zł
 Płyn Horien Maxipack 480 ml
Płyn Horien Maxipack 480 ml
19,80 zł
komplet
Proclear  Sphere 3 szt.
Proclear Sphere 3 szt.
27,90 zł
ACUVUE RevitaLens 100 ml
ACUVUE RevitaLens 100 ml
12,90 zł
szt.
Okulary Sportowe  HAKER 01
Okulary Sportowe HAKER 01
119,00 zł
szt.
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Płyn Opti Free Expres 355 ml Sosnowiec

Dostępność: 50 szt.
Wysyłka w: Dostępny
Cena: 27,90 zł 27.90
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 3.67
Producent: Alcon
Kod produktu: 142

Opis

 
OPTI-FREE? EXPRESS? Multi-Purpose  
Disinfecting Solution
 355 ml

OPTI-FREE? EXPRESS? Multi-Purpose Disinfecting Solution (MPDS) ? wielofunkcyjny płyn do miękkich soczewek kontaktowych zawierający POLYQUAD? i ALDOX? składniki, które niszczą szkodliwe mikroorganizmy, ale są niegroźne dla oczu. Zawiera również cytryniany, które usuwają osady białkowe podczas przechowywania soczewek.

OPTI-FREE? EXPRESS? MPDS zapewnia długotrwały komfort noszenia soczewek, również dla wrażliwych oczu. Nawilża soczewki łagodząc drobne podrażnienia i dyskomfort pojawiające się w trakcie ich noszenia. W trakcie używania OPTI-FREE? EXPRESS? MPDS
nie potrzeba używać do soczewek dodatkowych środków czyszczących i pielęgnacyjnych o ile lekarz okulista nie zaleci inaczej.

OPTI-FREE? EXPRESS

dezynfekuje, czyści, spłukuje, nawilża, przechowuje  

Wskazówki ogólne:

Przed dotykaniem soczewek, zawsze należy umyć i opłukać ręce. Soczewki (lewą i prawą) należy nakładać i zdejmować zawsze w tej samej kolejności w celu uniknięcia ich zamiany. Przed użyciem nowego pojemnika na soczewki należy go starannie wypłukać płynem do soczewek. Pozostały po dezynfekcji płyn należy wylać, pojemnik jeszcze raz przepłukać płynem do soczewek i wysuszyć na powietrzu. Zaleca się systematyczną wymianę pojemników na soczewki na nowe.


Wskazania dotyczące czyszczenia, dezynfekcji i usuwania osadów białkowych:

Spłukać dokładnie OPTI-FREE? EXPRESS? MPDS każdą stronę soczewki. Napełnić pojemnik odpowiednią ilością świeżego płynu pokrywającą całkowicie soczewkę. Pozostawić soczewki w zamkniętym pojemniku na noc lub na minimum 6 godzin. Przed założeniem soczewek należy każdą ich stronę opłukać w celu usunięcia wszelkich zanieczyszczeń. Okulista może zalecić stosowanie dodatkowych produktów lub dodatkowych zabiegów pielęgnacyjnych w zależności od składu filmu łzowego czy sposobu noszenia soczewek. Zawsze należy zastosować się do wskazań okulisty. Soczewki można przechowywać w zamkniętym pojemniku maksymalnie do 30 dni. Jeżeli soczewki są przechowywane przez okres dłuższy niż 30 dni przed założeniem należy je ponownie umyć i zdezynfekować świeżym płynem.

Nawilżanie:
Jeżeli w trakcie noszenia soczewek kontaktowych wystąpi łagodne podrażnienie, dyskomfort lub niewyraźne widzenie, należy podać 1 lub 2 krople OPTI-FREE? EXPRESS? MPDS do oka a następnie dwu-trzykrotnie mrugnąć okiem. Płyn można stosować tak często jak wymaga tego potrzeba.

Ostrzeżenia:
Zawsze należy stosować się do zaleceń lekarza oraz ulotek informacyjnych dołączonych   do środków pielęgnacyjnych, jak również soczewek i pojemników.  W przypadku utrzymującego się dyskomfortu, nadmiernego łzawienia, zmian w widzeniu, zaczerwienienia oka, należy    NATYCHMIAST zdjąć soczewkę i skontaktować się z lekarzem.


Data ważności : 12 miesięcy od daty zakupu

Termin przydatności po otwarciu: 3 miesiące
Produkt jest dopuszczony do obrotu poza aptecznego w Polsce.


 

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl