Płyn Opti Free Expres 355 ml Sosnowiec

Dostępność: 50 szt.
Wysyłka w: Dostępny
Cena: 26,90 zł 26.90
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 4.0025
Producent: Alcon
Kod produktu: 142

Opis

 
OPTI-FREE? EXPRESS? Multi-Purpose  
Disinfecting Solution
 355 ml

OPTI-FREE? EXPRESS? Multi-Purpose Disinfecting Solution (MPDS) ? wielofunkcyjny płyn do miękkich soczewek kontaktowych zawierający POLYQUAD? i ALDOX? składniki, które niszczą szkodliwe mikroorganizmy, ale są niegroźne dla oczu. Zawiera również cytryniany, które usuwają osady białkowe podczas przechowywania soczewek.

OPTI-FREE? EXPRESS? MPDS zapewnia długotrwały komfort noszenia soczewek, również dla wrażliwych oczu. Nawilża soczewki łagodząc drobne podrażnienia i dyskomfort pojawiające się w trakcie ich noszenia. W trakcie używania OPTI-FREE? EXPRESS? MPDS
nie potrzeba używać do soczewek dodatkowych środków czyszczących i pielęgnacyjnych o ile lekarz okulista nie zaleci inaczej.

OPTI-FREE? EXPRESS

dezynfekuje, czyści, spłukuje, nawilża, przechowuje  

Wskazówki ogólne:

Przed dotykaniem soczewek, zawsze należy umyć i opłukać ręce. Soczewki (lewą i prawą) należy nakładać i zdejmować zawsze w tej samej kolejności w celu uniknięcia ich zamiany. Przed użyciem nowego pojemnika na soczewki należy go starannie wypłukać płynem do soczewek. Pozostały po dezynfekcji płyn należy wylać, pojemnik jeszcze raz przepłukać płynem do soczewek i wysuszyć na powietrzu. Zaleca się systematyczną wymianę pojemników na soczewki na nowe.


Wskazania dotyczące czyszczenia, dezynfekcji i usuwania osadów białkowych:

Spłukać dokładnie OPTI-FREE? EXPRESS? MPDS każdą stronę soczewki. Napełnić pojemnik odpowiednią ilością świeżego płynu pokrywającą całkowicie soczewkę. Pozostawić soczewki w zamkniętym pojemniku na noc lub na minimum 6 godzin. Przed założeniem soczewek należy każdą ich stronę opłukać w celu usunięcia wszelkich zanieczyszczeń. Okulista może zalecić stosowanie dodatkowych produktów lub dodatkowych zabiegów pielęgnacyjnych w zależności od składu filmu łzowego czy sposobu noszenia soczewek. Zawsze należy zastosować się do wskazań okulisty. Soczewki można przechowywać w zamkniętym pojemniku maksymalnie do 30 dni. Jeżeli soczewki są przechowywane przez okres dłuższy niż 30 dni przed założeniem należy je ponownie umyć i zdezynfekować świeżym płynem.

Nawilżanie:
Jeżeli w trakcie noszenia soczewek kontaktowych wystąpi łagodne podrażnienie, dyskomfort lub niewyraźne widzenie, należy podać 1 lub 2 krople OPTI-FREE? EXPRESS? MPDS do oka a następnie dwu-trzykrotnie mrugnąć okiem. Płyn można stosować tak często jak wymaga tego potrzeba.

Ostrzeżenia:
Zawsze należy stosować się do zaleceń lekarza oraz ulotek informacyjnych dołączonych   do środków pielęgnacyjnych, jak również soczewek i pojemników.  W przypadku utrzymującego się dyskomfortu, nadmiernego łzawienia, zmian w widzeniu, zaczerwienienia oka, należy    NATYCHMIAST zdjąć soczewkę i skontaktować się z lekarzem.


Data ważności : 12 miesięcy od daty zakupu

Termin przydatności po otwarciu: 3 miesiące
Produkt jest dopuszczony do obrotu poza aptecznego w Polsce.


 

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl